Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zoufale falešné vytí hlídacích psů demokracie

22. 02. 2012 1:11:26
Ještě nejsou ani doladěny technické detaily přímé volby prezidenta a známi kandidáti a již naše kulturně mediální fronta ze svých základen zahájila předvolební zteč. Zatím se sice obchází bez prvoplánových předvolebních agitek typu Rychlíkova dokumentu „Zle, matičko, zle, Scharzenberci zde“:http://www.ceskatelevize.cz/porady/10169910576-zle-maticko-zle-schwarzenberci-zde/, ale agitace vedle vychvalování svých favoritů má i jinou formu – očerňování konkurentů. A v tomto směru se naši čačtí investigativci mohou v tomto týdnu přetrhnout.


Terčem jejich útoku jsou hned dva hypotetičtí kandidáti. Jako by shodou náhodných okolností zrovna ti, kteří nikdy nepatřili k semknutému pravdoláskařskému hejnu, ba co více, nesdílejí zřejmě ani základní ideové postuláty o zákeřném zloduchovi na hradě a neocenitelném přínosu evropského sjednocování. Asi si sice neříkají:„To by tak hrálo, aby prostý lid pojal nějakou naději, že populární prezident, neposkakující podle toho, co ČT vysílá a Brusel nakazuje, může být nahrazen někým podobným. Vždyť mu předkládáme tak bohatý výběr, jeden mediální oblíbenec vedle druhého, o žádném jsme nikdy nepsali nic špatného! Nevděčníci!“ , ale konají jako by říkali.

Zarážející je ovšem nízká profesionální úroveň agitek. To bych tedy od vyhlášených profesionálů z pořadu „Reportéři ČT“ očkával více, než trapné výčitky Tomio Okamurovi, že mu osm jeho firem přineslo ztrátu 52 000 korun. To vše obohaceno nanejvýš ubohou snahou zahrát na tradiční lidovou slabost – závist. Jak jinak si vyložit úvodní informace, jaké že to nemá pracháč Okamura auto, kolik stálo a kolik se jich v ČR ročně prodá. Hned poté informace, kolik prý Okamura bere. Prostě on-line veřejnoprávní remake bolševických reportáží o chartistech par excellence. Vnucuje se otázka, kdo a kolik za tohle podprůměrné kompro zaplatil. Nebo že by byli reportéři ČT tak tupí? Přemýšlivý volič na tohle těžko skočí a lze do nekonečna spoléhat na tupce, věřící všemu, co z namodrale světélkující bedny zazní?

Druhou postavou, jejíž možnou kandidaturu nemohou manipulátoři veřejného mínění napříč zaměstnavateli skousnout, není nikdo jiný než první dáma Livie Klausová. Od chvíle, kdy senátor Kubera upozornil na eventualitu její možné kandidatury, můžeme pozorovat horečnou snahu něco na skutečnou dámu v samé podstatě tohoto pojmu, jaká na hradě minimálně padesát let nebyla, vyhrabat. Kde nic není, ani čert nebere, a tak nezbylo nic jiného, než se pokusit paní Livii pošpinit slepovanou story o tom, kterak její známost s Annou Benešovou, se kterou se potkala kdysi na nějakém slavnostním otevření školy či co, měla ovlivnit udělení milosti této ženě. Srovnejte to vše prosím s aktivitou/pasivitou týchž novinářů týchž médií ve směru udělování milostí nedávno zesnulého krasoducha největšího. Krásný příklad pro srovnávací studium je udělení milosti Martě Chadimové a zejména způsob, jakým o jejím pozadí tehdy tatáž média informovala.

A nejen to. Za pozornost stojí rovněž skutečnost, že některým se dotěrné otázky kladou, zatímco jiným ani náhodou. Nikdo se z vyhlášených „hlídacích psů demokracie“ neptá Schwarzenberga, jak k Becherovce přišel nebo co se probírá na setkání skupiny Bilderbeg, Fischera na milenku, Dienstbiera, zda ho v hierarchii ČSSD tlačil nahoru tatík, nebo Švejnara na to, jak jemu rovněž pomohl v kariéře otec - kádrový důstojník STB vysazený do USA pod zástěrkou emigranta(jenom proto za ním mohla oficiálně vycestovat celá rodina včetně mladého Švejnara).

A to je teprve více jak rok před volbami. Co se bude dít, až půjde do tuhého, si lze ale poměrně snadno představit. Stačí si vzpomenout na volby minulé, parlamentní a PR, jaké média dělala Topce. Teď to mají ti skutečně mocní za oponou, kteří rozhodují o tom, kdo bude „populista“ či „kontroverzní“ a kdo naopak „zkušený“, „seriózní „a „transparentní“ rozjeté po vícero liniích. Že by ale v tuto chvíli věděli, koho ze své stáje upřednostnit, v tom zřejmě jasno nemají. V čem ale jasno na 100% mají, je, koho si na Hradě v žádném případě nepřejí. Na počátku tohoto týdne to prostřednictvím nacvičeného vytí svých nejvěrnějších čoklů dali občanům/voličům najevo. Poslechnou je?

Autor: Miroslav Červenka | středa 22.2.2012 1:11 | karma článku: 22.10 | přečteno: 990x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Ivo Hnilica

Malé politické strany - "octomilky"!

Připíši i něco navíc. V žádném případě, se nenavážím do voličů, kteří odevzdali svůj hlas stranám, které se ucházely o vstup do Poslanecké sněmovny. Jenom to trochu okomentuji. Ale předtím zabrousím do “starých” časů.

19.11.2017 v 17:38 | Karma článku: 20.01 | Přečteno: 429 | Diskuse

Jitka Mikysková

Obnoví Rusko své bývalé vojenské zahraniční základny ze sovětské éry?

Rada federace počátkem listopadu na svém jednání oživila staronový plán na obnovu bývalých ruských základen na Kubě a ve Vietnamu. Ambiciózním plánem na obnovu některých základen v zahraničí se Rusko více zaobírá

19.11.2017 v 16:59 | Karma článku: 12.78 | Přečteno: 439 | Diskuse

Lukáš Jadrný

Zemana by měl nahradit silný politik, ne akademické želé

Člověk, který má zkušenosti. Člověk, který má jasné názory a reflektuje současné domácí i mezinárodní problémy. Člověk s energií a charismatem. Existuje takový kandidát na prezidenta České republiky?

19.11.2017 v 15:49 | Karma článku: 23.24 | Přečteno: 1026 | Diskuse

Ales Urban

Lepší ČSSD je možná, ale je potřeba změn

Všechno na světě je možné, pokud je k tomu vůle. Bohužel po volbách, které nedopadly příliš dobře, to zatím na nějakou snahu nevypadá.

19.11.2017 v 14:40 | Karma článku: 7.61 | Přečteno: 246 | Diskuse

Jiří Čumpelík

„Modlitba pro Martu,“ pro naše demokraty.

„Ať mír dál zůstává s touto krajinou,“ tyto slova patří především našim představitelům v NATO. Vzájemná pomoc dle článku 5 by měla být vázaná na předchozí schválení samostatných vojenských akcí členských států NATO.

19.11.2017 v 14:33 | Karma článku: 27.21 | Přečteno: 874 | Diskuse
Počet článků 70 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1840
Selfmademan. Dělám si rád, co chci a kdy chci. Jsem vnitřně svobodný a velice těžko snáším omezení vnější svobody, ať se mne bezprostředně dotýká nebo ne.


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.